LAN02TA101J
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LAN02TA101J
Part Number : LAN02TA101J
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LAN02TA101J More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 3.6068 mm
Q Factor : 50
Tolerance : 5 %
Termination : Axial
Current Rating : 120 mA
Test Frequency : 2.52 MHz
Self Resonant Frequency : 8 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 549 In Stock
Applications : Wired networking Medical TV
Height : 2.4 mm
Diameter : 2.4 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 100 µH
Case/Package : Axial
Max DC Current : 120 mA
DC Resistance (DCR) : 5.6 Ω
Max Operating Temperature : 105 °C