Q2016RH6
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Q2016RH6
Part Number : Q2016RH6
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : Q2016RH6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Case/Package : TO-220-3
Current Rating : 16 A
Voltage Rating (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - TRIACs
Qty : 456 In Stock
Applications : Appliances Electronic point of sale (EPOS) Gaming
Packaging : Bulk
Hold Current : 70 mA
RMS Current (Irms) : 16 A
Element Configuration : Single
Min Operating Temperature : -40 °C